Wystawa Karkonosze. Fotografia Hand Made

"Jest sztuką widzenie rzeczy niewidzialnych."


Wczoraj odbył się wernisaż wystawy "Karkonosze. Fotografia Hand Made", oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Fundacja Forum Staniszów i BWA

zapraszają

4 października, godz. 18.00
na wernisaż wystawy

„Karkonosze. Fotografia Hand Made“

 

Ewa Andrzejewska, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Jacek Jaśko, Piotr Komorowski, Krzysztof Kuczyński, Marek Liksztet, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Janusz Moniatowicz, Wacław Narkiewicz, Krzysztof Niewiadomski, Tomasz Olszewski, Zygmunt Trylański, Jerzy Wiklendt, Wojciech Zawadzki

 

Miejsce: Pałac Staniszów - Centrum Sztuki

 

 

 

 

 

 

Karkonosze. Fotografia Hand Made  to wystawa współczesnej fotografii, dla której pojęcie czasu istnieje inaczej.  Jest to czas, który zatrzymał się dawno temu i istnieje w stanie pewnego rodzaju zawieszenia w fotografii tylko niektórych twórców.

Wszystkie prace zbliża wspólny klimat nostalgicznego pejzażu Karkonoszy, który przedstawiony w wersji czarno-białej podobny jest do  fotograficznych wyobrażeń tych gór sprzed stu lat. Artyści,  którzy  taki sposób twórczości fotograficznej kultywują, kontynuują bogate  tradycje artystyczne sztuki tej części Europy, w ich fotografiach góry symbolizują odwieczną tęsknotę za nieosiągalnym.  Należy dodać, że prace prezentowane na tej wystawie są to klasyczne fotografie srebrowe, co wyróżnia je wśród powszechnej digitalizacji i nudy powszechności fotografii cyfrowej. Wybór techniki klasycznej jest w tym wypadku niezwykle ważny: wymaga od artystów skupienia, koncentracji i uważności w każdym momencie kreacji. Dlatego wydaje się być w dziedzinie fotografii nurtem najbardziej osobistym.

                                                                                                                            Joanna Mielech – kurator wystawy